Vaclík ve Španělsku v úvodním kole vychytal výhru s čistým kontem

foto Fotbalista Espaňolu Facundo Ferreyra (uprostřed) v souboji s hráči Sevilly v utkání španělské ligy.

Barcelona - Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík vychytal v úvodním kole španělské ligy čisté konto při výhře Sevilly 2:0 na hřišti Espaňolu Barcelona. Góly hostujícího týmu vstřelili v závěru obou poločasů Reguilón a Nolito. Reprezentační jednička Vaclík se blýskl především proti dalekonosné střele Matíase Vargase, kterou vytáhl na roh.

Sevilla potvrdila, že se jí v posledních deseti letech zahajovací ligové duely daří. Připsala si v nich šest výher, tři remízy a jedinou porážku.

Vítězně vstoupil do sezony vicemistr Atlético Madrid. Svěřenci Diega Simeoneho porazili 1:0 Getafe díky brance Álvara Moraty, jenž si ve 23. minutě naskočil hlavou na centr letní posily z Tottenhamu Kierana Trippiera. Španělský reprezentant Morata navíc v druhém poločase neproměnil penaltu.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Alavés - Levante 1:0 (54. Joselu), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 0:2 (44. Reguilón, 86. Nolito), Betis Sevilla - Valladolid 1:2 (68. Loren - 63. Guardiola, 89. Plano), Atlético Madrid - Getafe 1:0 (23. Morata).

1. Real Madrid 1 1 0 0 3:1 3
2. FC Sevilla 1 1 0 0 2:0 3
3. Mallorca 1 1 0 0 2:1 3
Valladolid 1 1 0 0 2:1 3
5. Alavés 1 1 0 0 1:0 3
Atlético Madrid 1 1 0 0 1:0 3
Bilbao 1 1 0 0 1:0 3
Pamplona 1 1 0 0 1:0 3