Václav Černý odešel na roční hostování do Twente

foto Záložník Václav Černý (na archivním snímku).

Enschede (Nizozemsko) - Fotbalový útočník Václav Černý odešel z Utrechtu na roční hostování do Twente Enschede. Bývalý hráč Ajaxu Amsterodam si v nizozemské lize vyzkouší třetí klub. Twente o tom informovalo na svém webu.

"Mám velkou radost, že budu hrát za Twente, chci si v týmu vybojovat místo. Příjemná debata s trenérem Ronem Jansem mi dodala jistotu," citoval Černého klubový web.

"Twente znám dobře, v Nizozemsku působím šest let. První ligový gól jsem dal právě Twente, což pro mě byla výjimečná chvíle. Klub má krásný stadion se skvělou atmosférou. Hráli zde skvělí hráči. Moc se těším," uvedl dvaadvacetiletý odchovanec Příbrami.

Radost z jeho příchodu má i technický ředitel Twente Jan Streuer. "Václav je technicky vybavený a velmi rychlý. Může hrát vepředu na obou stranách. Pro fanoušky je to velmi atraktivní hráč," prohlásil Streuer.

Černý přišel do Ajaxu jako šestnáctiletý na přelomu let 2013 a 2014. Ve slavném nizozemském klubu se zařadil do vyhlášené mládežnické akademie a v srpnu 2015 debutoval v A-týmu. Na podzim 2017 si ale přetrhl vaz v koleně a 11 měsíců nehrál. V následující sezoně za první mužstvo nastoupil jen ve třech pohárových duelech, jinak působil v rezervě. Celkem za Ajax ve 29 soutěžních zápasech zaznamenal čtyři góly a šest asistencí.

Loni v červenci přestoupil do Utrechtu, s nímž podepsal smlouvu na tři roky s opcí. Za klub nastoupil v uplynulém ročníku do 19 soutěžních utkání a dal dva góly.

"Nedařilo se mi, to je prostě pravda. Nemaluju si to na růžovo, nikdy jsem to nedělal, ale objektivně říkám, že ne vždycky to bylo mojí vinou. Někteří lidé kolem mě zkrátka viděli některé věci jinak. Ale akceptuju to," řekl Černý pro web agentury Nehoda Sport, která ho zastupuje.

"Zažil jsem zkrátka ve fotbale hezké, ale i špatné věci a snažím se na všechno pohlížet realisticky. Přiznat si vinu, nebo to prostě umět posoudit. Do Twente si to jdu vybojovat. Jsem rád, že tu jsem a záleží na mně, jaké si to tady udělám," konstatoval bývalý mládežnický reprezentant.

Twente je podle něj tradiční klub, kterému se v poslední době nedaří. "Ale to vem čert, můžu to dostat šanci, jsem asi nejhladovější v kariéře. Je tu nový sportovní ředitel, klub už akceptoval, že na začátku půjde hodně cestou hostování, což platí i pro mě. Od příštího roku by nejspíš začal budovat i něco vlastního," prohlásil Černý.

Nizozemská liga se podobně jako belgická a francouzská kvůli pandemii koronaviru nedohrála. Zatímco Utrecht v předčasně ukončeném ročníku skončil šestý, Twente obsadilo 14. pozici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď