V ZŠ v Č. Třebové zranil jeden žák druhého nožem, policie zjišťuje okolnosti

foto Prázdná třída ve škole. Ilustrační foto.

Česká Třebová (Orlickoústecko) - V základní škole v České Třebové dnes zranil jeden žák druhého nožem. Zranění není vážné, chlapec byl po ošetření již z nemocnice propuštěn. Policie se případem zabývá. ČTK to řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Podobný případ policisté tento týden již vyšetřovali. Student českokrumlovské školy v pondělí vyhrožoval nožem spolužačkám, je obviněn z vydírání.

"Oba aktéry máme, zjišťujeme okolnosti, víc toho ke zveřejnění nemáme," řekla ČTK Muzikantová.

Podle informací hejtmana Martina Netolického (3PK/ČSSD) žák sedmé třídy poranil nožem druhého žáka. Zranění bylo lehké. "Je potřeba dementovat informace, že by došlo k pobodání. Pověřil jsem radního Josefa Kozla, který má na starosti krajské školství, aby kontaktoval Českou školní inspekci. Bylo by dobré, aby se celou záležitostí ve spolupráci se zřizovatelem - Českou Třebovou - zabývala. Já se domnívám, že se jedná o individuální selhání," řekl ČTK Netolický.

Ředitelka základní školy v Ústecké ulici se nechtěla k události vyjadřovat podrobněji. "Srovnáváme se s touto situací. Kluci jsou v pořádku, byli informování rodiče, škola k tomu musí přijmout opatření," řekla ČTK ředitelka Pavlína Vomáčková.

Škola v nejbližší době kontaktuje rodiče, s dětmi situaci probere při páteční první vyučovací hodině. Všem rodičům i dětem škola nabídne odbornou pomoc, uvedl v tiskovém vyjádření mluvčí města Jiří Holý.

Podobný případ vyšetřovali policisté v pondělí, museli kvůli studentovi, který vyhrožoval nožem, evakuovat desítky lidí ze školy v Českém Krumlově. Devatenáctiletý student je v policejní cele, hrozí mu až čtyřleté vězení.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď