V zatopeném lomu na Teplicku objevili další utopený vůz, už pátý

foto Kradená auta vyprošťovala 28. prosince policie s pomocí potápěčů a hasičů z vápenky v Lahošti na Teplicku. Pod vodou skončily čtyři vozy, které byly v uplynulých třech měsících odcizeny v Teplicích, Chomutově a Karlových Varech.

Lahošť (Teplicko) - Amatérský potápěč objevil v zatopeném lomu Vápenka u Lahošti na Teplicku další utopený vůz. V pondělí se bude rozhodovat o jeho vytažení, řekla dnes ČTK severočeská policejní mluvčí Jana Slámová. Už v závěru loňského roku vylovili policejní potápěči z lomu čtyři utopená ukradená auta.

Vápenka je v létě oblíbeným místem ke koupání, i čtyři auta z loňského roku objevil ve vodě amatérský potápěč. Šlo o auta, která byla podle policie v posledních měsících loňského roku ukradena v Teplicích, Chomutově a Karlových Varech. Z vody tehdy policisté vytáhli čtyři vozy značky Volkswagen. O jaký typ jde tentokrát, Slámová neuvedla.

Vytažení vozů z vody není jednoduchou operací. Policistům proto pomáhali hasiči. Ti poskytli jeřáb a postavili i norné stěny, které bránily šíření provozních kapalin ve vodě. Všechny vozy byly po vytažení převezeny na parkoviště, aby je prohlédli policejní technici. Stejný osud čeká i pátý objevený automobil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď