V Ústeckém kraji se potvrdila delta mutace u 12 osob z Děčínska

foto Odběr vzorků pro testování na nákazu koronavirem - ilustrační foto.

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji se potvrdila delta mutace koronaviru. ČTK a Českému rozhlasu to po dnešním zasedání krizového štábu řekl hejtman Jan Schiller (ANO). Případy mutace označované dříve jako indická spolu údajně nesouvisejí. Epidemická situace je jinak v kraji klidná, pacienti s covidem jsou už jen v ústecké nemocnici. Zdravotní stav lidí s potvrzenou delta mutací je dobrý.

Ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková informovala, že v souvislosti s menším nárůstem případů, lze všechny vzorky posílat na sekvenování do Drážďan. "Bohužel obdrželi zprávu, že 12 vzorků od lidí z Děčínska je pozitivních v rámci indické mutace," uvedl mluvčí kraje Martin Volf. "Případy spolu nesouvisí, jsou to často i náhodné výskyty, nesouvisí s cestovatelskou anamnézou," dodal.

"Nikdo z nich nemusel být hospitalizován, mají lehčí průběh nemoci," řekla ČTK Šimůnková. Nikdo z nakažených nebyl dosud očkován ani jednou dávkou proti koronaviru. Některé z případů jsou už podle Šimůnkové starší, další se objevily teď. V žádném jiném ze sedmi okresů se tento typ mutace neobjevil.

Na Děčínsku připadá podle webu ministerstva zdravotnictví na 100.000 obyvatel 11 osob s potvrzenou nákazou za posledních sedm dní, to je nejvíce v kraji. Na Litoměřicku je takzvaná sedmidenní incidence dva, na Teplicku a Lounsku tři, na Mostecku pět, na Ústecku sedm a na Chomutovsku devět. Za sobotu poprvé od loňského léta nepotvrdily testy v kraji žádný nový případ koronaviru. Za středu jich bylo v celém kraji šest.

K běžnému režimu se vrátila všechna zdravotnická zařízení v kraji. Pacienti s covidem jsou podle hejtmana už jen v ústecké Masarykově nemocnici. Právě sem je budou dál převážet, zůstane-li epidemická situace v regionu dobrá. Podle webu krajského úřadu se nyní v nemocnici léčí s tímto onemocněním 15 pacientů, z toho šest na jednotce intenzivní péče. Poslední úmrtí v souvislosti s covidem kraj zaznamenal v sobotu.

Od začátku epidemie se v kraji nakazilo 123.608 osob a 2548 lidí s koronavirem nebo v jeho důsledku zemřelo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 4. srpna 2021

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď