V Ústeckém kraji podepsalo ANO koaliční smlouvu s ODS a Spojenci

foto Zleva Jiří Kulhánek (ODS), Jan Schiller (ANO) a Jiří Řehák (Spojenci pro kraj) podepsali 19. října 2020 v Mostě koaliční smlouvu po krajských volbách v Ústeckém kraji.

Most - V Ústeckém kraji dnes podepsalo vítězné hnutí ANO s druhou ODS a Spojenci pro kraj koaliční smlouvu. Koalice bude mít většinu 29 hlasů v zastupitelstvu, které má 55 členů.

Hejtmanem bude Jan Schiller (ANO). Bude mít tři náměstky, kterými bude Marian Čapek (ANO), lídr ODS Jiří Kulhánek jako neuvolněný a lídr Spojenců pro kraj Jiří Řehák. Spojence tvoří koalice stran a hnutí JsmePRO, LES, SNKED, Zelení a TOP 09. Dosud v kraji vládne KSČM s bývalými členy ČSSD a SPD-SPO.

V radě bude mít ANO pět členů, ODS čtyři a Spojenci pro kraj dva. Dosavadní poslanec Schiller jako hejtman bude mít na starost legislativu, krizové řízení, Inovační centrum Ústeckého kraje, vnější a zahraniční vztahy. Statutárním zástupcem bude Marián Ćapek z ANO, jemuž připadne příprava projektů.

Dlouholetý starosta Kadaně Kulhánek si vzal sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality. "Celá léta kritizuji sociální systém, takže je šance konečně něco s tím udělat," řekl novinářům Kulhánek. Učitel na gymnáziu a teplický zastupitel Řehák bude mít na starosti regionální rozvoj, cestovní ruch a kulturu a památkovou péči.

Radními za ANO bude ještě Radim Laibl, Jindra Zalabáková, Marek Hrabáč. Za ODS usedne v radě Iva Dvořáková, Jan Růžička a Tomáš Rieger a za Spojence pro kraj Michal Kučera.

"Priorita je jednoznačně zdravotnictví. Okamžitě se začneme věnovat covidu, kterému se díky panu (dosavadnímu hejtmanovi Oldřichu) Bubeníčkovi (KSČM) věnuji už teď," řekl Schiller.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je středa 25. listopadu 2020

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď