V USA se po 55 letech našel ubrus, který před koncertem pokreslili Beatles

foto Skupina Beatles - (zleva) John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na archivním snímku ze 4. listopadu 1963.

Los Angeles - Původním majitelům se po více než 50 letech vrátil ubrus, který před svým posledním koncertem v San Francisku v roce 1966 pokreslila britská kapela Beatles. Všichni čtyři muzikanti a také zpěvačka Joan Baezová na ubrus zaznamenali své dojmy před vystoupením na stadionu Candlestick Park. Majitel restaurace Joe Vilardi poté ubrus zarámoval a vystavil, ale hned po týdnu si ho odnesli zloději, napsala dnes agentura AFP.

Po cenném ubrusu nebylo téměř 55 let ani stopy až do nedávného hovoru z Texasu, který přijal Vilardiho vnuk.

"Zavolala mi paní a zeptala se mě, jestli naše rodina má v San Francisku restauraci, a já jsem okamžitě vytušil, že to má něco společného s tím ubrusem," řekl Michael Vilardi agentuře AFP. "Ubrus měl její bratr, nevěděl, co s ním, a tak si ho celé ty roky nechal," dodal.

K muži se ubrus dostal jako splátka dluhu. Chtěl ho prodat, ale protože byl kradený a prodejce by se mohl dostat do problémů, tak ho sestra přesvědčila, aby ho vrátil.

"Vyrostli jsme s dědečkovým vyprávěním o tom ubrusu, ale nikdo z nás ho nikdy neviděl a ani nás nenapadlo, že ho ještě někdy uvidíme," řekl Michael Vilardi.

Na ubruse je psychedelický západ slunce, který nakreslil John Lennon, portréty od Paula McCartneyho a Joan Baezové a podpisy George Harrisona a Ringa Starra. Artefakt teď půjde do dražby, podle aukční síně Bonhams by se mohl prodat až za 25.000 dolarů (632.000 korun).

Koncert na stadionu Candlestick Park z roku 1966 se zapsal do dějin jako poslední komerční vystoupení skupiny, která po skončení severoamerického turné oznámila rozpad.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď