V ulici Veveří v Brně-Žabovřeskách proběhne krátkodobá uzavírka, na řidiče čekají komplikace směrem z centra

foto

Brno 3. července 2023 (PROTEXT) - Během července se v brněnské městské části Žabovřesky na ulici Veveří plánuje uzavírka. Příčinou je pokládka kabelů pro jihozápadní část metropolitní sítě VUT. Jedná se o jednosměrnou uzavírku, na kterou narazí řidiči jedoucí z centra města. Budou tak muset zvolit objízdnou trasu. Dopravní omezení bude v místě platit od domu č. 108 po křižovatku ulice Veveří a Tábor.

Filip Leder (KDU-ČSL), starosta MČ Brno-Žabovřesky: „Jsme velmi rádi, že se zvolil ten termín, jaký se zvolil, protože je to v době, kdy je Brno prakticky vylidněné. Příčinou je to, že bude probíhat první etapa budování metropolitní sítě VUT. Jsou tam stanovené objízdné trasy po ulici Tábor a ulici Pod Kaštany.

Uzavřený úsek bude dlouhý jen pár metrů. Objízdná trasa pak bude pro řidiče znamenat zajížďku jen pár minut. Městská hromadná doprava bude jezdit bez omezení. Pro chodce žádné omezení neplatí.

Filip Leder (KDU-ČSL), starosta Brno-Žabovřesky: „Ulice Veveří je městská třída, asi nejrušnější ulice, kterou tu máme. Dále pokračuje směrem na Brno střed a jezdí po ní i tramvaje.“

Dopravní omezení na ulici Veveří bude platit od pátého do devátého července.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď