Požár v Tursku u Prahy vznikl po samovznícení baterií

foto V Tursku u Prahy hořely 16. července 2019 bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem.

Tursko (u Prahy) - Úterní požár v Tursku u Prahy vznikl po samovznícení baterií, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Dnes ve vyhořelém skladu, v němž akumulátory byly, pokračoval zásah hasičů. Škodu majitel skladu odhadl na 5,5 milionu korun, vyšetřovatelé ji mohou ještě upřesnit.

Vyšetřovatelé pracovali na místě dnes dopoledne. Podle dřívějších informací policie vznikl požár zřejmě od zkratu na jedné z baterií při manipulaci.

Úplnou likvidaci požáru ohlásili hasiči dnes před 13:00, tedy po 27 hodinách od zahájení zásahu. Podle Kerekové vyšetřovatel jako příčinu vyloučil nedbalost i závadu na elektroinstalaci. Proč samovznícení nastalo, zatím není zjištěno.

Hala hořela od pondělního dopoledne, po osmi hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu. Celou noc pak rozebírali poškozené konstrukce a vyváželi materiál z vyhořelé haly. Využívali i těžkou techniku včetně nakladače a speciálních hasicích kontejnerů. "Přesně v poledne ukončila jednotka ze Zbirohu práce s těžkou technikou a po sbalení materiálu a naložení nakladače se vrátila na svou základnu," uvedla Kereková.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, na místě byla i chemická laboratoř, škodliviny v ovzduší v nadměrném množství nenaměřila. Obec Tursko obyvatelům preventivně doporučila, aby nevětrali. Zasahovaly desítky hasičů, jednotky se střídaly i v noci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 12. července 2020

Očekáváme v 11:00 19°C

Celá předpověď