V Trutnově shořel rodinný dům ze dřeva, škoda pět milionů korun

foto Požár chatky - ilustrační foto.

Trutnov - V Trutnově dnes shořel rodinný dům ze dřeva. Škoda činí asi pět milionů korun. Jde tak o jednu z nejvyšších letošních škod při požárech v Královéhradeckém kraji. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčinu ohně hasiči a policisté vyšetřují. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Dnes ráno hasiči mluvili asi o milionové škodě s tím, že ji budou upřesňovat.

K požáru domu v ulici Na Přebytku v severní části města hasiči vyrazili dvě hodiny po půlnoci. "Požár zasáhl celý objekt. Ještě po 05:00 rozebírali hasiči střešní konstrukci, hasili ohniska a kontrolovali místa termokamerou," uvedla mluvčí. Zcela oheň hasiči zlikvidovali ve 13:13. Celkem požár likvidovalo pět jednotek hasičů, kteří museli zasahovat v dýchací technice.

Obyvatelé dům v noci včas opustili a hasiči z objektu nemuseli nikoho evakuovat. Hodnotu majetku uchráněného před ohněm hasiči odhadli na 400.000 korun.

Zatím nejvyšší škodu pět milionů korun hasiči v kraji letos evidovali v Broumově na Náchodsku při březnovém požáru sušicího stroje ve firmě na výrobu filtrů a izolačních materiálů. Škodu za čtyři miliony korun způsobil v únoru požár horské chalupy ve Velké Úpě v Krkonoších. Při požáru tam zemřel jeden člověk.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 18. října 2019

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď