V Trumpově golfovém klubu se střílelo, útočník byl zadržen

foto V golfovém klubu amerického prezidenta Donalda Trumpa v Doralu na jihu Floridy (na snímku) policie dnes brzy ráno zadržela muže, který střílel a vykřikoval Trumpovo jméno. Muž byl při zásahu postřelen, uvedla policie s tím, že nikdo jiný střelbou zasažen nebyl a že veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí.

Washington - V golfovém klubu amerického prezidenta Donalda Trumpa v Doralu na jihu Floridy policie dnes brzy ráno zadržela muže, který střílel a vykřikoval Trumpovo jméno. Muž byl při zásahu postřelen, uvedla policie s tím, že nikdo jiný střelbou zasažen nebyl a že veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí.

"Byl přepraven do místní nemocnice, jeho stav není znám. Nikdo další podle dostupných informací postřelen nebyl," uvedla policie na twitteru. Jeden ze zasahujících policistů utrpěl neupřesněné zranění nesouvisející se střelbou, jeho stav není vážný.

Šéf policie okresu Miami-Dade Juan Perez uvedl, že zadržený vykřikoval na adresu Trumpa určité informace, jejichž obsah neupřesnil. Také přehodil americkou vlajku přes recepci ve vstupní hale klubu, kde střílel.

"Policisté neváhali ani vteřinu a proti osobě, která střílela v hale hotelu, zasáhli," uvedl Perez k zákroku. "Riskovali život, aby se do hotelu dostali a ochránili tam životy (civilistů)," dodal.

Perez také uvedl, že na místo incidentu se vydali i zástupci Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a Tajné služby USA (USSS), která je ochrankou prezidenta a dalších vysokých ústavních činitelů.

Klub v Doralu u Miami Trump koupil v roce 2012. Na Floridě severně od Miami se také nachází další Trumpův klub Mar-a-Lago, kde prezident často tráví víkendy a volné dny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď