V Tišnově hořela skladovací hala, hasiči místo dohašují

foto Hasiči zasahovali 22. ledna v Tišnově na Brněnsku u hořící skladovací haly.

Tišnov (Brněnsko) - Sedm hodin dnes čtyřicítka hasičů hasila požár ve skladovací hale v Tišnově. Na místo museli povolat i laboratoř pro kontrolu ovzduší. Hasiči v místě vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Podle něj požár dohasí ještě dnes pozdě večer. Zraněn byl lehce jeden z dobrovolných hasičů. Požár zasáhl firmu vyrábějící klimatizace.

Hasiči zasahovali 22. ledna v Tišnově na Brněnsku u hořící skladovací haly, na místo byla povolaná chemická laboratoř pro kontrolu ovzduší. Příčinu požáru a výši škody vyšetřovatelé zjišťují. Podle mluvčího může být známa až za několik dní.

Na místě hořelo vybavení haly a uskladněný materiál, přesně se ale ještě nedá říct, kolik toho uvnitř bylo. Na místo hasiči povolali i chemickou laboratoř, která monitoruje ovzduší. "Občanům v okolí nedoporučujeme otevírat okna. O situaci jsme informovali i městský úřad, aby jim dal vědět svojí cestou, tedy prostřednictvím rozhlasu," uvedl mluvčí.

Hasiči k likvidaci požáru použili i speciální techniku Cobra, která je součástí vybavení hasičského školicího střediska v Brně. Jde o stroj, který navrtá do hořícího objektu otvor, tím protáhne hadici a likviduje požár. Používá se hlavně při požárech střech.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, tedy zhruba do čtyřiceti hasičů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď