V taneční soutěži StarDance letos zvítězil herec Jiří Dvořák

foto Ilustrační foto - Tisková konference k devátému ročníku taneční soutěže České televize StarDance se konala 5. září 2018 v Praze.

Praha - V letošním devátém ročníku soutěže StarDance se stal králem tanečního parketu herec Jiří Dvořák, který vítězství vybojoval s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou. V dnešním finále zábavné show České televize za sebou nechal hereckou kolegyni Pavlu Tomicovou s partnerem Markem Dědíkem a moderního pětibojaře Davida Svobodu, jenž tančil s vítězkou minulé řady Veronikou Lálovou.

"Nemám připravenou žádnou řeč, protože jsem byl stoprocentně přesvědčenej, že to vyhraje Pavla," reagoval na vyhlášení výsledků Dvořák. Poděkoval mimo jiné dceři, která ho prý přesvědčila, aby přijal nabídku na účast v pořadu. Své partnerce Návorkové, která se letos k profesionálním tanečníkům ve StarDance přidala vůbec poprvé, složil poklonu za "neuvěřitelnou energii a pokoru". Dojatá Návorková vítězství oplakala.

Dvořák v soutěži zvítězil způsobem start - cíl: od počátku bylo zjevné, že má mimořádný pohybový talent i cit pro rytmus, porota ho pokaždé chválila a získával od ní nejvyšší známky. Soudě podle reakcí na sociálních sítích, jeho fanynky se vždy těšily i na charakteristické mrknutí do kamery, jímž zakončoval svá vystoupení.

Představitel čerta Uriáše z vánoční pohádky Anděl páně dnes s partnerkou předvedl nejprve jive, v němž se jako nesmělý gentleman snažil zaujmout krásnou plavovlásku. Následoval veselý quickstep a tango na motivy filmové rodiny Addamsovy, které končilo pohlavkem i polibkem. V závěrečném freestylu se Dvořák rozhodl pro zasněný scénický tanec.

Druhá v pořadí skončila Tomicová, na níž fanoušci obdivovali nezdolný elán, s jakým se ve svých šestapadesáti letech zhostila nelehkých tanečních úkolů. Při dnešním večeru herečka vsadila na efektní paso doble s ohnivými rekvizitami, romantický valčík a energický jive na skladbu Dívka k rytmu zrozená. Volný styl pojala jako humornou scénku o sobě samé, které se zdá o tanci a zaspí kvůli tomu finále StarDance. Do závěru vystoupení zapojila i svého manžela, herce Ondřeje Malého, jenž jí chodil držet palce na každé soutěžní kolo.

Zlatý olympionik Svoboda předvedl jive s prvky akrobatického rokenrolu na hudbu Elvise Presleyho, slowfox o ztraceném turistovi v New Yorku a "srbský" quickstep. Ve freestylu ztvárnil téma Zorra mstitele a využil při něm i své šermířské dovednosti.

Počet herců, kteří taneční klání celebrit ovládli, se díky Dvořákovi vyšplhal na sedm. Dvakrát se z triumfu radovali sportovci. Dvořákovi věřili před finále sázkaři i bookmakeři. Ti ovšem před začátkem soutěže favorizovali zpěvačku Moniku Bagárovou, která pak vypadla jako první ze všech.

Na parketu v hale na pražském Výstavišti se dnes se svými profesionálními tanečními protějšky předvedli krátkými ukázkami tanců i všichni letošní účastníci StarDance, kteří skončili před branami finále: herečka Veronika Arichteva, moderátorka Daniela Písařovicová, moderátor Dalibor Gondík, bavič Richard Genzer, zpěvák Adam Mišík, herečka Daniela Šinkorová a zpěvačka Bagárová.

Sledovanost jednotlivých kol letošní řady podle údajů České televize postupně narůstala. Před finále činila v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit poprvé objevilo v Británii, kde ho BBC uvedla v roce 2004. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i ČT. Výkony párů vždy boduje porota, tanečníkům zároveň posílají SMS hlasy diváci. Předchozí českou řadu vyhrál herec Zdeněk Piškula. Do finále se tehdy probojoval také sjezdař Ondřej Bank a herečka Jana Plodková. 

Přehled vítězných párů soutěže:

rok vítězové
2006 herec a zpěvák Roman Vojtek a Kristýna Coufalová
2007 akrobatický lyžař Aleš Valenta a Iva Langerová
2008 herečka Dana Batulková a Jan Onder
2010 herec Pavel Kříž a Alice Stodůlková
2012 atletka Kateřina Baďurová a Jan Onder
2013 herečka Anna Polívková a Michal Kurtiš
2015 herečka a bloggerka Marie Doležalová a Marek Zelinka
2016 herec Zdeněk Piškula a Veronika Lálová
2018 herec Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 18°C

Celá předpověď