V táborské zoo se narodilo mládě zubra evropského

foto V táborské zoologické zahradě se narodilo mládě zubra evropského. Zoo tak má šest kusů tohoto ohroženého druhu. Loni na podzim se stádu pocházejícího z Polska a Německa narodil samec se jménem Tábor a teď přišla na svět samička Tara (na snímku). ČTK to 13. července řekl mluvčí zoologické zahrady Filip Sušanka.

Tábor - V táborské zoologické zahradě se narodilo mládě zubra evropského. Zoo tak má šest kusů tohoto ohroženého druhu. Loni na podzim se stádu pocházejícího z Polska a Německa narodil samec se jménem Tábor a teď přišla na svět samička Tara. ČTK to dnes řekl mluvčí zoologické zahrady Filip Sušanka.

"Počáteční písmena TA u jmen zubrů odchovaných v Táboře nebyla vybrána náhodně. U kolegů z Polska, kteří vedou již téměř 100 let plemennou knihu zubrů evropských, jsme o ně cíleně zažádali. Naštěstí byla tato kombinace ještě volná a mohli jsme tak historicky prvního odchovaného zubra v Táboře pojmenovat na počest našeho krásného města. Stejnou metodou jsme postupovali i při výběru jména našeho nového přírůstku," uvedl hlavní zoolog ZOO Tábor Ondřej Kott.

V táborské zoologické zahradě se narodilo mládě zubra evropského. Zoo tak má šest kusů tohoto ohroženého druhu. Loni na podzim se stádu pocházejícího z Polska a Německa narodil samec se jménem Tábor a teď přišla na svět samička Tara (uprostřed). ČTK to 13. července řekl mluvčí zoologické zahrady Filip Sušanka. Podle ředitele zoologické zahrady Evžena Korce je důraz na chov zubra evropského jednou z hlavních priorit. Zaměřuje se na program návratu vyhynulých živočichů do české přírody. "Táborští zubři budou vypuštěni ve velkoplošných rezervacích, které u nás současně vznikají, a v budoucnu se doufejme vrátí i do volné přírody České republiky. Mladý sameček Tábor se stane zakladatelem nového stáda a samička Tara se připojí k některé ze stávajících skupin zubrů," uvedl Korec.

Na světě podle odhadů žije přibližně 6000 zubrů evropských, ve volné přírodě je jich polovina. Táborský komplex má podle svých představitelů nejcennější chovnou skupinu zubrů v tuzemských zoologických zahradách. V Táboře lidi uvidí více než sedm desítek druhů zvířat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď