V srpnu bude vodácký maraton z Prahy do Drážďan

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa v rychlostní kanoistice, 25. srpna v Račicích. Český kajakář Filip Šváb v rozjížďce závodu na 200 metrů.

Praha - Vodácký maraton pro veřejnost Slavia Water Tour z Prahy do Drážďan se uskuteční od 15. do 18. srpna. Závodníci postupně zdolají během čtyř etap 210 kilometrů na Vltavě a Labi. Vybrat si mohou mezi kanoí, kajakem, raftem nebo paddleboardem. Ambasadorem maratonu je český olympionik a kajakář Filip Šváb, který informace v rozhovoru s ČTK uvedl. Startovné je podle data zaplacení buď 3600 nebo 4000 korun na osobu.

"Je to výzva hlavně pro nesportovce, širokou veřejnost a pro vodáky. Hlavní je se seznámit s lidmi a užít si to, než vydávat nějaké velké výkony," řekl Šváb ČTK. Sám se závodu nezúčastní, protože se v té době bude připravovat na mistrovství světa v Maďarsku.

Závodníci si budou moci vybrat mezi jednotlivými plavidly, podle kterých se závod dělí na kategorie. Každá kategorie každý den vyhlásí jednoho vítěze dané etapy. Po ukončení závodu budou vyhlášeni celkoví vítězové. Večery spolu účastníci stráví u táboráku. Spát budou ve stanech.

Závod pořádá Slavia pojišťovna. "Slavia pojišťovna Sport team byl založen jako platforma pro všechny, kdo vyznávají sportovní přístup k životu a mají radost z překonávání překážek," uvedl Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího Sport teamu. Zájemci se mohou do závodu přihlásit na webu akce.

Filip Šváb je český reprezentant a olympionik závodící na kajaku. Mezi jeho úspěchy patří šesté místo na mistrovství světa, deváté na mistrovství Evropy nebo osmé na Evropských hrách 2015 v Baku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď