V soutěži Jana Pivečky zaujaly metalické kabelky i set pro dominu

foto Nadace Jana Pivečky udělila na veletrzích Styl a Kabo v Brně cenu Stanislavě Páleníčkové za kolekci Essential, která vytvořila kozačky, kožený oblek s kalhotkami i škrabošku (na snímku) a bičík pro erotické hrátky dominantní ženy.

Brno - Hlavní cenu Nadace Jana Pivečky ve stejnojmenné soutěži dnes na veletrzích Styl a Kabo převzala Michaela Šeráková za kolekci kabelek z metalické usně. Další tři ceny byly uděleny v kategoriích Funny Shoe, Young Spirit a Proffesional View.

Hlavní cena napříč kategoriemi byla letos udělena poprvé ve třináctileté historii soutěže, dosud se ceny udělovaly pouze v jednotlivých kategoriích. Michaela Šeráková z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni zaujala svou kolekcí módních kabelek z metalické usně.

"Zpracování kabelek z tohoto lakovaného materiálu je poměrně složité a je provedeno velmi precizně s ohledem na choulostivost použitého materiálu," uvedla Vlasta Mayerová z České obuvnické a kožedělné asociace, která soutěž spolupořádá.

Hlavní cenu v kategorii Funny Shoe určené pro studenty prvních ročníků středních škol získala Markéta Chytilová ze Střední školy designu a módy v Prostějově za svou malbu nazvanou Naprosto lidská noha. Namísto boty je na něm noha oblečena do drobných lidských postav.

Diplomy získaly v této kategorii netradiční boty vytvořené technikou macramé nebo bota na masivní platformě nazvaná Independent.

V kategorii Young Spirit, kde soutěží studenti vyšší ročníků středních škol, získala hlavní cenu Nikola Krátká ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti za kolekci dětské obuvi a šlí s motivem netopýra.

V kategorii Professional View pro studenty vysokých a vyšších odborných škol nejvíce zaujala Kateřina Nováková s kolekcí obuvi a kabelek. "Použitými materiály jsou jemná useň a ohýbaná dýha. Zaujalo hlavně precizní a dokonalé zpracování celé kolekce, i celá řada perfektně vypracovaných detailů," dodala Mayerová.

Mezi oceněnými exponáty v této kategorii je také kolekce nazvaná Essential Stanislavy Páleníčkové. Ta vytvořila precizně vypracované kozačky, minimalistický kožený oblek s kalhotkami i škrabošku a bičík pro erotické hrátky dominantní ženy.

Oceněné výtvory jsou na veletrhu vystavené v Kabo Lounge v pavilonu F.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. března 2020

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď