V Senátu bude ještě dnes kondolenční kniha ke Kuberově úmrtí

foto Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) hovoří s novináři 14. ledna 2020 na Pražském hradě, kde se setkal s prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem na novoročním obědě.

Praha - Lidé mohou ještě dnes ve Valdštejnském paláci v Praze vyjádřit zápisem do kondolenční knihy soustrast s úmrtím předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). Kniha byla vystavena v sídle horní parlamentní komory od pondělí, kdy Kubera náhle zemřel. Bylo mu 72 let.

Veřejnost se bude moci s dlouholetým senátorem a primátorem Teplic rozloučit v jeho městě v pondělí 3. února. Na stejný den je naplánováno také pietní shromáždění v pražském Rudolfinu. Pohřeb se odehraje v rodinném kruhu.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) jako úřadující šéf horní komory navrhl premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby vláda na první únorové pondělí vyhlásila státní smutek. Kabinet má o tom rozhodnout zkraje příštího týdne.

Kubera byl senátorem dvě desetiletí. Ve vedení horní komory působil od roku 2016 nejprve jako místopředseda, od konce roku 2018 jako předseda. Bezmála čtvrt století stál v čele Teplic. Stal se výraznou a svéráznou osobností české politické scény, mimo jiné svými originálními názory, humorem, kuřáckou vášní či kontroverzními výroky na adresu feministických a ekologických aktivistů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 22. února 2020

Očekáváme v 1:00 9°C

Celá předpověď