V Sedlčanech stále hoří skládka elektroodpadu, škoda dva miliony

foto Hasiči zasahují 14. prosince 2019 u požáru skládky elektroodpadu v Sedlčanech na Příbramsku. Skládka v neděli 15. prosince stále hoří. Požár způsobil škodu za dva miliony korun, příčinou je zřejmě samovznícení elektroniky.

Sedlčany (Příbramsko) - Skládka elektroodpadu v Sedlčanech na Příbramsku stále hoří. Požár způsobil škodu za dva miliony korun, příčinou je zřejmě samovznícení elektroniky. Hasiči požár hasí od sobotních zhruba 13:00, večer zredukovali množství jednotek, ráno ale znovu další povolali, řekl dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Fotogalerie

Podle Svobody stoupá i dnes dopoledne z místa černý dým. Na místo míří speciální jednotka hasičů ze Zbirohu, která na místo veze těžkou techniku. Bude pomáhat s prohrabováním hromady odpadu, díky čemuž se bude hasičům lépe hasit.

Podle Svobody byly na skládce převážně počítače nebo tiskárny, hoří tak množství plastu. V sobotu na místě zasahovala chemická laboratoř z Kamenice. "Chemici proměřovali hlavně oblasti po směru větru, kde pak bylo přes starostu Sedlčan v několika obcích doporučeno omezit větrání i pohyb venku," řekl Svoboda. Podle něho ale žádný výrazný únik škodlivin do ovzduší naměřen nebyl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď