V San Sebastiánu začíná filmový festival, v soutěži uvede i český film Il Boemo

foto Ilustrační foto - Režisér Petr Václav (vlevo), představitel hlavní role Vojtěch Dyk (uprostřed) a dirigent Václav Luks pózují 8. prosince 2020 v Praze po tiskové konferenci při příležitosti natáčení filmu Il Boemo.

San Sebastián (Španělsko) - V San Sebastiánu na severu Španělska dnes začíná tradiční mezinárodní filmový festival, který bývá považován za čtvrtý nejvýznamnější v Evropě - po festivalech v Cannes, Benátkách a Berlíně. Do hlavní soutěže festivalu, který potrvá do 24. září, byl zařazen i snímek českého režiséra Petra Václava Il Boemo o osudech skladatele Josefa Myslivečka.

Film Il Boemo bude mít na festivalu v baskickém městě světovou premiéru 19. září a bude se ucházet o hlavní cenu - Zlatou mušli. Snímek o osudech barokního skladatele Josefa Myslivečka s Vojtěchem Dykem v hlavní roli se bude snažit prosadit v konkurenci dvou desítek filmů, mezi nimiž jsou například nejnovější počiny režisérů Sebastiána Lelia, Ulricha Seidla nebo Diega Lermana.

Naposledy soutěžil film českého tvůrce na některé z velkých mezinárodních přehlídek v roce 2019, kdy bylo na festivalu v Benátkách uvedeno Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. V San Sebastiánu byl český film úspěšný naposledy v roce 2005, kdy si hlavní cenu odnesl snímek Štěstí Bohdana Slámy.

Loni Zlatou mušli získal film Crai Nou (Modrý měsíc) rumunské režisérky Aliny Grigoreové.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď