V Rusku se lze vypotit v mobilní sauně na pronájem

foto Sauna - ilustrační foto.

Moskva - Zapomeňte na mobilní aplikace umožňující přivolání taxi či donášku večeře do domu. Ruská firma našla novou mezeru na trhu: sauny na kolech, které si můžete pronajmout a objednat si je přímo ke dveřím domova, napsala agentura Reuters.

Firma, která již upravuje dodávky pro převoz potravin, postavila prototyp mobilní sauny. Tento měsíc vyrazila na propagační jízdu v hlavním městě. Přívěs s parní lázní zaparkovala před vládními budovami.

Tradiční ruská sauna, známá jako baňa, je v zemi stále oblíbená. Mnoho Rusů v ní pravidelně tráví odpoledne a hostí přátele občerstvením, jako jsou sušené ryby a kvas.

Vozidlo obsahuje hořák na dřevo na míru a interiér obložený dřevem. Dodává se s doplňky jako běžná baňa, tedy s metlami na šlehání těla, župany, ručníky a pantoflemi.

Vypůjčení mobilní sauny stojí 90.000 rublů (asi 32.500 Kč) za den, ale cena zahrnuje i maséra, který hosty na přání sešvihá a namasíruje. Sauny na kolech firma také zamýšlí prodávat v ceně od 3,5 po 5,7 milionu rublů (asi 1,3 až dva miliony Kč) podle vybavení.

"Máme hodně zájemců o pronájem, ale lidi mají i zájem si něco takového pořídit. Je to šikovné řešení pro ty, kteří vlastní saunu nemají," tvrdí majitel firmy Rafael Chabirov.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 21. září 2020

Očekáváme v 15:00 24°C

Celá předpověď