V Rusku počet nakažených za 24 hodin stoupl o 33 na 147

foto Žena s rouškou v obchodním domě v Moskvě.

Moskva - Počet lidí nakažených novým koronavirem v Rusku za posledních 24 hodin stoupl o 33. Nové případy byly se dvěma výjimkami zjištěny v hlavním městě Moskvě. Celkem je nyní v zemi 147 infikovaných. Oznámil to dnes odpoledne úřad Rospotrebnadzor, který sleduje epidemiologickou situaci v zemi.

Úřad rovněž uvedl, že noví pacienti se zřejmě nakazili při cestách do zahraničí během dvou posledních týdnů. Ve 31 případech jde o Moskvany, jeden infikovaný je z Tomska a další z Novosibirska.

Dosavadní nízké údaje o lidech, kteří se v Rusku nakazili koronavirem SARS-CoV-2, vyvolávají pochybnosti. Každopádně tamní úřady oznámily, že ode dneška do 1. května platí vstup do země občanům jiných států i lidem bez státní příslušnosti.

Různá vlastní preventivní opatření přijímají i velká města. Starosta Moskvy Sergej Sobjanin například v pondělí oznámil, že v metropoli budou od 21. března do 12. dubna uzavřené školy a další vzdělávací zařízení. Do 10. dubna také platí zákaz pořádat veškeré venkovní akce; kulturní, sportovní, zábavní i výstavní. V uzavřených objektech se smějí akce konat jen s účastí nejvýše 50 lidí.

Podobný zákaz akcí s účastí nad 50 lidí ode dneška dočasně zavádí i druhé největší ruské město Petrohrad.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď