V ruském regionu sanitka neprojela, potah se zpozdil, pacientka zemřela

foto Sanitky. Ilustrační foto.

Moskva - Čtyřicátnice ze vsi na východě evropského Ruska zemřela dříve, než se dočkala přivolané lékařské pomoci. Lékaři totiž nemohli použít sanitku, protože do vsi nevede sjízdná cesta, a tak za pacientkou museli jet na saních, tažených koněm, uvedl zpravodajský server Newsru.com. Na okolnosti úmrtí si novinářům postěžovali pozůstalí, zatímco úřady v autonomní Marijské republice v Povolží mlčí.

Pomoc k šestačtyřicetileté ženě, které se udělalo špatně a stěžovala si na pocit svírání okolo srdce, přivolala její dcera. Rychlému příjezdu zdravotníků ale zabránil stav cest, patřící k historickým problémům Ruska. "Lékaři museli využít koňský zápřah jako v předminulém století," napsal server.

Výsledkem bylo, že k ženě dorazili její příbuzní z druhého konce autonomní republiky o dvě hodiny dříve než rychlá pomoc. Lékaři totiž museli sanitku opustit ve vsi, kde končila silnice, a zbytek cesty urazili v saních tažených koněm, které najali příbuzní pacientky. Dorazili čtyři hodiny po přivolání. Pacientka mezitím zemřela. Kvůli úmrtí museli na místo přivolat policii, která měla s příjezdem stejný problém jako zdravotníci, uvedl server. Dodal, že ve vsi to nebyl první případ, kdy pacient zemřel dříve, než stačila dorazit pomoc, která nebyla dost rychlá.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 16. května 2021

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď