Na jihu Itálie zemřelo v rozvodněné řece soutěsky 10 lidí

foto Italští záchranáři pátrají po obětech neštěstí v národním parku Pollino, při kterém zemřelo v rozvodněné řece soutěsky několik turistů.

Řím - Deset lidí v pondělí zahynulo v národním parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie, kde vydatné deště rozvodnily řeku protékající soutěskami. V nemocnici skončilo 11 zraněných. Tři lidé, kteří se ještě dnes dopoledne pohřešovali, byli nalezeni. Podle agentury ANSA byli v oblasti, kde nebyl telefonní signál. Počet obětí nemusí být konečný, protože oblast neštěstí je vyhledávaná turisty a ne všichni se do soutěsek vydávají s průvodcem, uvedl deník La Repubblica.

Ranní zprávy hovořily o 11 mrtvých, bilanci ale posléze zpřesnil na deset šéf místní civilní obrany. Podle něj šlo o chybu v důsledku toho, že informace získávané během noci se překrývaly.

Záchranáři v soutěsce stále pátrají po zraněných či dalších obětech dál po proudu říčky Raganello. Šéf místní civilní obrany Carlo Tansi se domnívá, že některé oběti mohly skončit až v moři, kam řeka ústí. Jedno tělo totiž záchranáři našli až pět kilometrů od místa povodní. Déšť a silný vítr trvaly několik hodin, než se počasí uklidnilo.

Z oblasti bylo zachráněno 23 lidí, včetně několika dětí. Je mezi nimi také osmiletá dívka, kterou podle agentury ANSA nalezli záchranáři vedle mrtvého těla.

Pátrání komplikuje fakt, že není známo, kolik turistů v soutěskách v době neštěstí bylo, neboť kaňon je volně přístupný i bez průvodců. Říčka Raganello vyhloubila kaňon, který je místy až kilometr hluboký. Někde se do něj museli záchranáři spustit na horolezeckých lanech, k záchraně lidí používali i vrtulníky.

Kaňon, dlouhý 17 kilometrů, leží v národním parku Pollino, který láká turisty z celého světa. Jde o největší italský národní park, má rozlohu 1926 kilometrů čtverečních. Nachází se v něm stejnojmenný vápencový masiv a je v něm krásná příroda i několik jeskyň.

Podle neoficiálního seznamu, který zveřejnila agentura ANSA, zemřelo šest žen a čtyři muži. Všichni byli Italové ve věku od 27 do 55 let. Mezi oběťmi je i zkušený místní průvodce, který turisty soutěskou léta prováděl.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová už dříve ČTK řekla, že nemá informace, že mezi mrtvými či zraněnými jsou Češi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je středa 26. června 2019

Očekáváme v 23:00 28°C

Celá předpověď