V Říčanech u Prahy vznikne park ke stému výročí republiky

foto V Říčanech u Prahy vznikne park (na vizualizaci) ke stému výročí založení Československa. Odpočinkovou zónu s vycházkovými cestami, lavičkami a lehátky chce město vybudovat na hektaru nevyužívané plochy mezi Kozinovou ulicí a komerční zónou.

Říčany (u Prahy) - V Říčanech u Prahy vznikne park ke stému výročí založení Československa. Odpočinkovou zónu s vycházkovými cestami, lavičkami a lehátky chce město vybudovat na hektaru nevyužívané plochy mezi Kozinovou ulicí a komerční zónou. Počítá se s výsadbou stromů a keřů a vytvořením záhonů a květinové louky pro motýly. Město na projekt uvolnilo z rozpočtu přes deset milionů korun, sdělila ČTK mluvčí radnice Kateřina Lauerová.

Součástí přírodního parku bude i prostor pro sportovní aktivity, například pro házení plastovým létajícím talířem frisbee a balancování na laně, nebo svah pro zimní radovánky.

Starosta Vladimír Kořen (Klidné město) připomněl, že při příležitosti kulatých výročí vzniku republiky lidé v mnoha městech vysazovali stromy. Bylo tomu tak i v Říčanech, kde v roce 1938 vznikl parčík u křižovatky Rýdlovy a Mánesovy ulice. V roce 1968 se zase vysazovaly lípy na náměstí, u gymnázia nebo v ulici Politických vězňů.

Radnice nyní vybírá dodavatele všech prací. "Chceme výsadbu stihnout do 28. října a plánujeme, že svůj strom v parku vysadí i zástupci partnerských měst. Stromy se znovu stanou symbolem naší svobody a demokracie," dodal Kořen.

Dříve byly dominantou území mezi Kozinovou ulicí a komerční zónou černé topoly, které musely ustoupit rekonstrukci páteřní městské stoky. Pozemek je hustě protkán inženýrskými sítěmi, což omezuje jeho využití. Před výsadbou bude nutné odstranit nemocné stromy, na přání místních lidí však zůstanou zachovány smrky lemující Kozinovu ulici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď