V referendu hlasovali členové v 85 procentech organizací ČSSD

foto Ilustrační foto - Předseda ČSSD Jan Hamáček (vpravo) zahájil 7. dubna 2018 v kulturním domě Střelnice v Hradci Králové pokračování sjezdu ČSSD, který strana v únoru přerušila.

Praha - O účasti ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše hlasovali členové ČSSD v 930 místních organizacích, tedy v 85 procentech. ČTK to řekl mluvčí sociálních demokratů Petr Vurbs. Podle neoficiálních informací převažují hlasy pro vládní angažmá. Výsledek hlasování oznámí vedení ČSSD v pátek. Na výsledek čeká kromě ANO i KSČM, která by měla menšinovou vládu podporovat. Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes uvedl, že podle jeho informací je většina sociálních demokratů pro vznik kabinetu.

Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes na dotaz ČTK odmítl průběžné výsledky komentovat. Zopakoval, že konečné strana vyhlásí v pátek.

Komunisté nyní s hnutím ANO chtějí formulovat smlouvu o toleranci vlády. Podle Babiše bude dohoda vycházet z programových průniků, její součástí ale nebude závazek, že by koalice musela hlasovat pro komunistické návrhy ve Sněmovně. Komunisté mají i personální požadavky na obsazení míst ve státních firmách, kritizovali i některé dosavadní ministry vlády v demisi.

O nových ministrech za ANO zatím Babiš neinformoval. Chce je nejprve představit prezidentovi Miloši Zemanovi. ČSSD svých pět kandidátů zveřejnila, Zeman kritizoval europoslance Miroslava Pocheho navrženého do funkce ministra zahraničí. Zdrženlivě se k této nominaci vyslovil i Filip.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 22. března 2019

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď