V Rakousku zachránili Čecha po noci strávené v horách

foto Rakouská sanitka. Ilustrační foto.

Vídeň - V Rakousku dnes zachránili třiatřicetiletého Čecha, který v neděli odpoledne uvázl v horách nedaleko města Ebensee. Kvůli silnému větru nebylo možné jej zachránit hned, a turista tak musel strávit noc pod širým nebem, informoval dnes server Oberösterreichische Nachrichten. Zranění Čech neutrpěl, byl jen lehce podchlazený.

Český turista se v neděli dostal do úzkých při sestupu z hory Spitzlstein nad hornorakouským městem Ebensee. Ocitl se na místě, ze kterého se nedokázal vlastními silami dostat, a zatelefonoval proto o pomoc.

Čeští záchranáři, kterým se dovolal, jej přesměrovali na rakouské kolegy. Těm se ho sice podařilo rychle lokalizovat, kvůli silnému větru jej ale nemohli hned zachránit.

"Seděl uprostřed skalní stěny, asi 150 až 200 metrů nad jezerem Traunsee," řekl dnes serveru Oberösterreichische Nachrichten člen horské služby Andreas Buchegger. "Je to opravdu svislá, příkrá skalní stěna, daleko od jakéhokoli turistické stezky," dodal. V noci a za špatného počasí by podle něj byla záchrana muže příliš nebezpečná.

Vrtulník Čechovi nakonec na pomoc vyrazil až dnes brzy ráno. Podle Bucheggera bylo vybavení, které s sebou Čech měl, naprosto nedostatečné, ačkoliv turista tvrdil opak. "Je až s podivem, jak dobře noc na tak exponovaném místě přestál," řekl záchranář.

Ze skalní stěny vrtulník českého turistu dostal do údolí dnes kolem osmé hodiny ranní. Následně byl muž převezen na kontrolu do nemocnice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pondělí 6. července 2020

Očekáváme v 1:00 15°C

Celá předpověď