V Rakousku odhalili gang zlodějů aut, dva z nich zadrželi v Česku

foto Automobil, řidič, interiér - ilustrační foto.

Vídeň - Organizovanou skupinu zlodějů aut odhalila v noci na dnešek rakouská policie. Osudná se pětici mužů z Litvy stala nehoda nedaleko českých hranic, informovala agentura APA. Dva podezřelé muže zadrželi policisté ještě v Rakousku, dva další zajistili jejich kolegové v Česku. Jeden podezřelý stále uniká.

Skupina pěti Litevců podle rakouské policie v noci na dnešek ukradla prodejci automobilů ve Štýrském Hradci na jihu Rakouska pět vozů v celkové hodnotě více než 500.000 eur (12,7 milionu korun). Jeden ze zlodějů ale kolem šesté hodiny ranní havaroval u obce Vierzehn zhruba 15 kilometrů jižně od hraničního přechodu Dolní Dvořiště-Wullowitz.

Policie, která na místo nehody dorazila, nenašla řidiče vozu, nedaleko ovšem objevila další dva opuštěné luxusní automobily. Ukázalo se, že všechny tři jsou kradené. Kvůli nehodě členové zločinecké skupiny znervózněli a od kradených aut utekli, uvedla rakouská policie.

Dva podezřelé Litevce se podařilo během rozsáhlé policejní akce zadržet v Rakousku, jeden je stále na útěku. Podle rakouské policie se muž pohybuje v česko-rakouském pohraničí. Dva zbývající členy zločinecké bandy, kteří po nehodě jednoho z kradených vozů pokračovali v jízdě, zadržela podle agentury APA česká policie nedaleko polských hranic.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď