V pražských Letňanech odstartovala devítidenní sportovní akce

foto V pražských Letňanech 5. června 2021 odstartovala devítidenní sportovní výzva Bike Challenge 2021, během které bývalý fotbalista Patrik Berger, (vpravo) někdejší profesionální cyklista Tomáš Grim (čtvrtý zprava) a filantrop a podnikatel Mike Saran (druhý zprava) pojedou na kolech do chorvatského Splitu. Ke třem účastníkům, kteří pojedou celou trasu, se na tři dny připojí také bývalý hokejista Patrik Eliáš (třetí zprava). Vlevo bývalá lyžařka Šárka Strachová.

Praha - V pražských Letňanech ráno odstartovala devítidenní sportovní výzva Bike Challenge 2021, během které bývalý fotbalista Patrik Berger, někdejší profesionální cyklista Tomáš Grim a filantrop a podnikatel Mike Saran pojedou na kolech do chorvatského Splitu. Smyslem akce je podle organizátorů motivovat lidi ke zdolávání cílů a upozornit na důležitost pohybu, zejména v post-covidové době, a to především u dětí. Účastníci akce zdolají celkem asi 1200 kilometrů, deset kilometrů převýšení a projedou přes čtyři země.

"Nejsem nervózní, víc nervózní jsem z toho, že ve středu máme lézt ferratu a já se bojím výšek. Kolo nějak ušlapu a trošku se bojím sedací partie, že ke konci bude asi trochu problém," řekl novinářům Berger s tím, že se na cestu vybavil krémem na znecitlivění, měsíčkovou mastí a dětským pudrem.

Ke třem účastníkům, kteří pojedou celou trasu, se na tři dny připojí také bývalý hokejista Patrik Eliáš. Ten novinářům řekl, že ho jízda na kole baví a v poslední době trénoval i pětkrát týdně.

V pražských Letňanech 5. června 2021 odstartovala devítidenní sportovní výzva Bike Challenge 2021, během které (zleva) někdejší profesionální cyklista Tomáš Grim, filantrop a podnikatel Mike Saran, bývalý fotbalista Patrik Berger pojedou na kolech do chorvatského Splitu. Ke třem účastníkům, kteří pojedou celou trasu, se na tři dny připojí také bývalý hokejista Patrik Eliáš (vpravo). Na zahájení přišli účastníky podpořit také bývalí sportovci Šárka Strachová a Aleš Valenta, na prvních pár kilometrů se zapojili také například předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma a desítky dětí.

Za nápadem absolvovat cestu do Splitu přišel loni podnikatel a filantrop Saran, když propukla první vlna epidemie covidu-19 a byly omezené možnosti cestování. Už tehdy trasu absolvoval.

Akci nazvanou Bike Challenge 2021 pořádá nadace Sport 2 Life, která podle svého webu podporuje aktivní životní styl u dětí a mládeže. Organizuje vzdělávací programy, soutěže a projekty, do kterých se zapojují základní školy, a snaží se tak inspirovat k pohybu děti v ČR, Chorvatsku a Turecku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď