V pražských Holešovicích hořela izolace na stavbě budovy

foto V pražské Argentinské ulici 12. října dopoledne zasahovali hasiči u požáru na stavbě administrativní budovy. Podle dosavadních informací začala hořet uskladněná izolace.

Praha - V pražské Argentinské ulici dopoledne hořelo na staveništi administrativní budovy. Požár zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací, ze stavby se valil hustý černý dým. Krátce po příjezdu dostali hasiči oheň pod kontrolu. Požár způsobil škodu několik milionů korun, příčinou je nedbalost při lepení asfaltové izolace, sdělil ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů a sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň, popsal mluvčí. Hasiči během zásahu evakuovali jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu.

Video: V pražských Holešovicích hořela izolace na stavbě budovy
12.10.2017, 12:55, autor: Helma Tomáš/Vusyk Michal, zdroj: ČTK

Oheň likvidovaly tři jednotky hasičů od 10:12, požár dostali hasiči pod kontrolu o 17 minut později. "Poté dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy," uvedl Kavka.

Kancelářský objekt, kde hořelo, buduje stavební společnost Skanska. "Budeme se snažit vše uvést do původního stavu v nejkratším možném čase," řekl projektový manažer firmy Jakub Krenk.

Přímo při požáru na stavbě se nikdo nezranil, ale posádka záchranné služby musela vyjet do nedaleké Obchodní akademie Holešovice v Jablonského ulici. Středoškoláci podle Kavky sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření. Mluvčí záchranné služby Jana Poštová ČTK řekla, že ve škole zkontrolovali osm lidí, u nikoho nenaměřili zvýšenou hladinu oxidu uhelnatého. Pět studentů záchranná služba z preventivních důvodů převezla do nemocnice Na Bulovce, protože si stěžovali na bolest hlavy, dodala Poštová. Při prvním výjezdu záchranáři pečovali o sedm lidí, později jela do školy sanitka ještě pro další studentku, která si stěžovala na bolest hlavy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď