V pražské zoo se dnes narodilo mládě orangutana sumaterského

foto V pražské zoologické zahradě se 17. listopadu 2020 před polednem narodilo mládě orangutana sumaterského, jednoho z nejohroženějších lidoopů planety. Je to třetí orangutan, který se v Zoo Praha narodil.

Praha - V pražské zoologické zahradě se dnes před polednem narodilo mládě orangutana sumaterského, jednoho z nejohroženějších lidoopů planety. Je to třetí orangutan, který se v Zoo Praha narodil. ČTK to dnes v tiskovém prohlášení sdělil ředitel zahrady Miroslav Bobek.

"Novorozené mládě je jediným pravnoučetem orangutanů, kteří přišli do zoo z lesů Sumatry, a je proto geneticky mimořádně cenné. Dokonce si troufám tvrdit, že nejcennější v Evropě," uvedl.

Pro jedenatřicetiletou matku Mawar jde již o čtvrtého potomka, pro devatenáctiletého otce Pagyho teprve o prvního. S potomkem se podle chovatelů přišli odpoledne pochlubit do expozice v Indonéské džungli.

V pražské zoologické zahradě se 17. listopadu 2020 před polednem narodilo mládě orangutana sumaterského, jednoho z nejohroženějších lidoopů planety. Je to třetí orangutan, který se v Zoo Praha narodil.

"Ve slábnoucím podzimním světle tak bylo možné z ochozu, zpoza pletiva a částečně i rostlin, udělat první snímky našeho orangutanního přírůstku. Mládě již začalo pít a Mawar se o něj dobře stará, alespoň prozatím, a odhání od něj i svou starší dceru, zvědavou Diri," uvedl ředitel zahrady.

Zoo Praha chová orangutany sumaterské od roku 1961 a v roce 1971 se tam narodilo první mládě v historii chovu v Praze i tehdejším Československu. Sameček dostal jméno Kama, dnes narozené mládě je jeho prvním vnoučetem. Druhé mládě orangutana sumaterského se v zahradě v Troji narodilo v únoru 2013, jeho matkou je rovněž Mawar.

"Snad všechno dobře dopadne a 17. listopad pro nás bude rovnou dvojitý svátek. Byl by to velký úspěch našich chovatelů i celé Zoo Praha," uzavřel ředitel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď