V Pražské ulici v Ústí n. Labem jsou zúžené pruhy, práce budou probíhat celé prázdniny, dejte na místě pozor

foto

Ústí nad Labem 7. července 2023 (PROTEXT) - Pražská ulice je nechvalně známá polozbořenými industriálními budovami, které někteří obyvatelé označují za ostudu Ústí nad Labem. Z některých dokonce občas odpadává omítka na zarostlý chodník podél silnice. Všem přijíždějícím vlakem z Prahy či autem z Lovosic poskytují pomyslnou bránu do města. Nyní si zde dávejte pozor na zúžené jízdní pruhy u Vaňova. Probíhají zde stavební práce ředitelství silnic dálnic a pokračovat budou přes celé prázdniny. Předmětem oprav se stal most s číslem evidenčním 30/010. Železniční most byl naposledy rekonstruován v roce 2000 nyní se opět ocitl ve špatném stavu. Po opravě by měl sloužit několik dalších desítek let.

Magdalena Fraňková, tisková mluvčí Ústeckého kraje: "Ředitelství silnic a dálnic opravuje most, a tudíž je omezena doprava na silnici 1/30 v Ústí nad Labem ve čtvrti Vaňov."

Na místě dbejte zvýšené opatrnosti. Je zde výjezd vozidel ze stavby a na silnici stojí těžká technika. Při průjezdu je nutné snížit rychlost vozidla. V současné chvíli se jedná o jedinou komplikaci v celé Pražské ulici až po napojení na silnice 1/30 směrem na Lovosice. Na konkrétní detaily stavby jsme se zeptali tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic.

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: "Na výpadovce číslo 30 směrem na Lovosice opravujeme Most. Řidiči se ale nemusí děsit, protože veškerý provoz jezdí po provizorní přeložce. Tzn. vystavěli jsme několik desítek metrů náhradní komunikace, kudy se jezdí režimem jeden plus jeden jízdní pruh. Tedy jeden jízdní pruh pro každý směr, není tam ani kyvadlo a zatím za nějakých 6,5 milionu rekonstruujeme mostek. Počítám, že tady budeme pracovat někdy do září a předpokládaná technická životnost toho mostku je minimálně dalších 40 let."

Dle informaci Ředitelství silnic a dálnic se tedy práce původně plánované do konce srpna prodlouží o nějaký den či týden do září.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď