V pražské Uhříněvsi se otevře přejezd uzavřený po nehodě

foto V pražské Uhříněvsi v ulici U starého mlýna se 6. září 2019 na přejezdu srazil vlak s nákladním automobilem, vlak vykolejil, na místě je podle prvních informací pět lehce zraněných lidí. Provoz vlaků mezi Prahou a Benešovem je přerušen, dopravce zajišťuje náhradní autobusovou dopravu.

Praha - V pražské Uhříněvsi bude dnes kolem 08:00 pro auta otevřen železniční přejezd, který byl uzavřen po srážce osobního vlaku a kamionu z minulého pátku. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová. Po srážce nejprve vlaky mezi Uhříněvsí a Říčany asi deset hodin nejezdily, poté mohly jezdit jen po jedné koleji a sníženou rychlostí, a nabíraly tak zpoždění. Po obou kolejích začaly vlaky jezdit ve čtvrtek odpoledne.

Osobní vlak se s nákladním autem srazil 6. září dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami více než dvě minuty před nehodou. Výstražná světla i závory přitom fungovaly. Není jasné, proč řidič zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel.

Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Při nehodě byla poškozena trať v délce 400 metrů včetně výstražníku a závor. Jeden sloup trakčního vedení byl zdemolován a dva byly poškozeny. Škoda na vlaku, trati i vozidle byla odhadnuta na více než 35 milionů korun. Soud poslal osmašedesátiletého řidiče kamionu do vazby. Je obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. Muži hrozí až osm let vězení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď