V pražské tržnici Sapa našli celníci padělky za desítky milionů korun

foto Ilustrační foto - Policista a příslušnice celní správy kontrolují zboží v nákladním prostoru dodávky 22. března 2019 u tržnice Sapa v Praze.

Praha - Padělané zboží za desítky milionů korun našli ve středu celníci v pražské tržnici Sapa. Trhovci nabízeli třeba padělané boty, oblečení, kabelky či parfémy známých značek, například Gucci, Louis Vuitton nebo Versace. Na webu Celní správy ČR to dnes oznámila mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová. Do kontroly v Sapě se podle ní zapojili také pardubičtí celníci.

Při zátahu v Sapě celníci zabavili podle Soukalové tisíce kusů oděvů, parfémů, obuvi, kožené galanterie a různých doplňků. Nalezené zboží bylo neoprávněně označeno logy značek Calvin Klein, Gucci, Michael Kors, Louis Vuitton, Armani, Versace, Nike, Dior nebo Lacoste. "Prodej falzifikátů se měl uskutečnit formou skrytého prodeje v kontejneru, kam měli přístup pouze vytipovaní zákazníci," uvedla mluvčí.

"Trhovci jsou zřejmě nepoučitelní, jelikož zhruba před měsícem na stejné tržnici celníci zabavili obdobné padělané zboží nejrůznějších světových značek v hodnotě téměř 15 milionů korun," doplnila Soukalová. Celníci nacházejí v Sapě velké množství padělků opakovaně. Padělané zboží za desítky milionů korun zadrželi v Sapě také na konci loňského roku, a v červenci 2021 tam dokonce objevili rekordní množství falzifikátů za stovky milionů. I tehdy se jednalo hlavně o boty, oblečení, módní doplňky nebo parfémy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď