V pražské MHD v létě prodlouží intervaly a omezí některé linky

foto Pražské tramvaje - ilustrační foto.

Praha - V pražské MHD budou o letních prázdninách prodlouženy intervaly, omezen bude provoz některých linek a nepojedou školní autobusy. Prázdninový provoz začne od soboty 27. června a potrvá do konce prázdnin 31. srpna. Na dotaz ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí městské organizace Ropid, která organizuje pražskou MHD.

"Podobně jako o loňských letních prázdninách bude i letos organizován provoz z důvodu každoročního poklesu poptávky podle omezených jízdních řádů," uvedl Drápal.

Intervaly v metru, na tramvajových i autobusových linkách budou prodlouženy o zhruba 15 až 20 procent. Většina linek bude omezena pouze v pracovní dny. Nepojedou také školní linky a školní spoje na příměstských autobusových linkách. "Část školních linek v Praze pojede až do 30. června. Prázdninový provoz na příměstských linkách začne až 1. července," uvedl Drápal.

Z tramvajových linek nebude v provozu linka číslo 13, a to kvůli pokračující výluce ve Strašnicích. Nepojede ani tramvaj číslo 21. Naopak bude obnoven provoz zbylých linek ukončených po 22:30.

Celé léto budou pokračovat tramvajové výluky mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy a také bude pokračovat zmíněná výluka v okolí vozovny Strašnice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 3:00 1°C

Celá předpověď