V Praze zahrály kapely Five Finger Death Punch a Megadeth

foto Zpěvák a kytarista Dave Mustaine vystoupil na koncertě americké metalové skupiny Megadeth 14. února 2020 v Praze.

Praha - Davy návštěvníků v zaplněné Tipsport Areně na pražském Výstavišti uvedl do varu koncert amerických metalových kapel Five Finger Death Punch a Megadeth. Na společném turné obě populární skupiny podpořil objev posledních let Bad Wolves. Vystoupení doprovázené světelnou a pyrotechnickou show podle pořadatelů navštívilo téměř 10.000 příznivců tvrdé muziky. Turné odstartovalo 20. ledna v Helsinkách a skončí 20. února v Budapešti.

Fotogalerie

Pražský večer vyvrcholil koncertem Five Finger Death Punch, kteří také měli v hale nejvíce příznivců, zejména mezi mladším publikem. V první polovině vystoupení zahráli Five Finger Death Punch, kteří jsou s více než třemi miliardami streamů hvězdy současného rockového a metalového světa, novější skladby Sham Pain a Trouble ze svého předposledního alba A Justice For None i starší hit Wash It All Away. Text singlu z jejich šestého alba Got Your Six z roku 2015 si velká část přítomných zazpívala společně se zpěvákem Ivanem Moodym. Kapela nabídla také píseň Blue On Black, ve které v nahrávacím studiu hostovali Brantley Gilbert, Kenny Wayne a Brian May a která patří mezi nejprodávanější singly v USA.

"Line-up je opravdu velkolepý. Bad Wolves jsou senzací posledních let a publikum dokážou pořádně rozpálit. Megadeth představovat nepotřebují, jsou to absolutní legendy. Přínos Davea Mustaina tomuto žánru je prostě nezměrný. Považuji ho za jednoho ze zakládajících otců nejen thrashe, ale obecně heavy metalu, protože jeho riffy a hra na kytaru ovlivnily každého, kdo se ocitnul v akčním rádiu Megadeth... a to je opravdu velký rádius," podotkl k programu kytarista Five Finger Death Punch Zoltan Bathory.

Během své kariéry prodala skupina Megadeth více než 38 milionů alb po celém světě, obdržela šest po sobě jdoucích platinových desek a řadu ocenění včetně 12 nominací Grammy a v roce 2017 cenu Grammy v kategorii Nejlepší metalový výkon za titulní skladbu Dystopia ze stejnojmenného alba, která také zazněla na dnešním koncertu.

"Zdá se, že se cítíte dobře, já také," konstatoval Mustain, který vedle hbitých prstů při hře na kytaru ve svých osmapadesáti letech udivoval také hustou blonďatou kšticí. "Zrak je pořád v normálu, ale pohled zpět je trochu rozmazaný," zpíval ve skladbě Sweating Bullets.

Průkopníci thrash metalu Megadeth vstoupili na scénu v roce 1983 a v rámci žánru se stali jednou z nejvlivnějších a nejuznávanějších kapel. Postupem času se propracovali mezi "velkou thrash metalovou čtyřku", kam vedle nich hudební odborníci a fanoušci řadí kapely Metallica, Slayer a Anthrax.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je čtvrtek 29. října 2020

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď