V Praze začal festival Comic-Con, přivítal tisíce fanoušků

foto Herci Vladimír Furdík (vpravo) a Ian McElhinney vystoupili 7. února 2020 v Praze na prvním ročníku festivalu popkultury Comic-Con, který se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor.

Praha - Festival popkultury Comic-Con, jehož první ročník dnes začal v Praze, odpoledne přivítal tisíce fanoušků. V prostorách centra O2 universum se po tři dny budou moci setkat se spisovateli, herci, komiksovými výtvarníky a dalšími umělci.

Fotogalerie

Na otevření haly čekaly ve 14:00 stovky lidí, další proudily do budovy během odpoledne. Na fanoušky, kteří často přišli v kostýmech ze svých oblíbených filmů, seriálů a komiksů, čeká mnoho aktivit. Kromě fotografování s modely lodí ze sci-fi série Hvězdné války nebo se Supermanem v životní velikosti si mohou například vystát frontu na Železný trůn z fantasy seriálu Hra o trůny, který zapůjčila televizní stanice HBO.

Hlavní část programu dnes zahájí talk show s herci právě z tohoto seriálu - Vladimírem Furdíkem, který ztvárnil roli Nočního krále, a Ianem McElhinneym, který hrál rytíře Barristana Selmyho. Pokračovat budou pořady s herci ze superhrdinského filmu Hellboy, Ronem Perlmanem a Ladislavem Beranem. Večer bude před diváky diskutovat Danny John-Jules, kterého čeští diváci znají zejména jako Kocoura z britského seriálu Červený trpaslík. Diváci si mohou během pořadů zapůjčit sluchátka, do kterých jim budou debaty simultánně tlumočeny.

Večer čeká návštěvníky slavnostní zahájení, na kterém promluví mimo jiné primátor Zdeněk Hřib. Následovat bude koncert Pražského filmového orchestru.

Z českých spisovatelů se festivalu zúčastní například Miroslav Žamboch či František Kotleta. Součástí programu jsou i další promítání, besedy, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také hraní video her nebo virtuální realita.

Český Comic-Con se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. U nás se koná vůbec poprvé, v zahraničí má v mnoha městech dlouhou tradici. První ročník se konal v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď