V Praze se kvůli koronaviru sejdou premiéři zemí V4

foto Setkání premiérů zemí takzvané visegrádské čtyřky a Rakouska 16. ledna 2020 v Praze. Zleva maďarský premiér Viktor Orbán, rakouský kancléř Sebastian Kurz, předseda vlády ČR Andrej Babiš, polský premiér Mateusz Morawiecki a předseda slovenské vlády Peter Pellegrini při společném fotografování.

Varšava/Praha - Ve středu se v Praze kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru v Evropě uskuteční schůzka visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. Na twitteru to dnes oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki, který uvedl, že setkání se koná na návrh Varšavy. Český premiér Andrej Babiš ČTK konání schůzky potvrdil a uvedl, že jednání bude na úrovni předsedů vlád.

"Jednání zemí V4 bude věnováno nynější situaci v Evropě. Chceme v souvislosti s koronavirem připravit řešení a posílit spolupráci," sdělil Morawiecki.

Babiš v textové zprávě adresované ČTK potvrdil, že středeční termín schůzky platí, konkrétní hodina bude ještě upřesněna. "Čekáme ještě na vyjádření maďarského a slovenského premiéra," uvedl Babiš. "Žádná ze zemí V4 nemá zatím pacienta s pozitivním nálezem," dodal český premiér.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 29. března 2020

Očekáváme v 13:00 9°C

Celá předpověď