Několik set lidí v Praze demonstruje proti projevům nenávisti - videopřenosy

foto Zhruba 200 lidí se sešlo 16. prosince 2017 na pražských Roztylech na demonstraci proti konferenci evropských protiimigračních stran. Plánují pochod k pražskému TOP hotelu, kde se setkání pořádané SPD koná. Na pozvání hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) budou v Praze jednat například nizozemský politik Geert Wilders a předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová.

Praha - Několik set lidí se dnes odpoledne sešlo v pražských Roztylech na demonstraci proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran. Plánují pochod k pražskému TOP hotelu, kde se konference pořádaná hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) koná.

"Chceme tím ukázat, že Česká republika není lhostejná k projevům nenávisti, šíření dezinformací, kterých se SPD hojně dopouští, a chceme nenásilnou formou vyjádřit protest proti tomu," řekl ČTK organizátor protestu Jan Cemper.

Videopřenos demonstrace proti konferenci evropských protiimigračních stran

Podobná demonstrace se konala i v pátek, kdy se v centru Prahy podle policie sešlo zhruba 300 lidí, převážně levicových aktivistů. Páteční jednání SPD a stran sdružených ve frakci Evropa národů a svobody (ENF) bylo uzavřené. Dnes na 15:00 naplánovali tiskovou konferenci v centru Prahy a následně se její účastníci přemístí na veřejnou část jednání do Top hotelu na pražském Chodově.

Videopřenos TK frakce Evropa národů a svobody (ENF)

Právě na Chodov svolali organizátoři demonstraci k Národnímu archivu. Poukazují mimo jiné na to, že kvůli výhrůžkám, jimž čelí nizozemský politik Geert Wilders, který do Prahy přijíždí, přijala policie zvýšená bezpečnostní opatření a kritizují náklady na ně.

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura dříve ČTK sdělil, že účastníci konference chtějí v Praze zveřejnit své vize ohledně další spolupráce zemí v Evropě. Podle nich by měla Evropskou unii nahradit spolupráce suverénních zemí, zůstal by ale zachován volný pohyb osob, služeb, zboží a kapitálu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď