V Praze pojedou autobusy MHD podle prázdninových řádů

foto Ilustrační foto - Lidé s rouškami na obličejích 18. března 2020 nastupují do autobusu MHD na Náměstí Míru v Praze.

Praha - V Praze budou autobusy MHD jezdit od soboty 28. března podle prázdninových jízdních řádů. Dosud jezdily pouze podle upravených řádů z ledna a února. Ö víkendu nevyjedou ani turistické linky, například cyklovlaky, naopak vyplují všechny přívozy. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Omezen bude od pondělí také provoz příměstských vlaků do Říčan u Prahy. Tramvaje a metro již podle prázdninových řádů jezdí, důvodem je pokles cestujících v MHD v souvislosti s opatřeními proti koronaviru.

Intervaly se od soboty prodlouží u 46 linek především v ranní špičce všedních dnů. Na některých linkách budou prodlouženy intervaly také v pracovní dny dopoledne a o víkendech, a to zpravidla z 15 na 20 minut. Na 13 dalších denních linkách bude zkrácen provoz do 22:30 hodin. Jde o trasy, kde je možné využít dalších souběžných linek.

Od pondělí 30. března bude kvůli nízkému vytížení ve všední dny dopoledne a v podvečer zrušen provoz některých vlaků mezi hlavním nádražím a Říčany. "Jde asi o deset doplňkových párů denně u linky S9. Normálně jezdí dál až do Strančic, ale deset párů je ukončeno v Říčanech, tak právě ty nevyjedou," řekl na dotaz ČTK náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Interval na lince S9 bude prodloužen z 15 na 30 minut.

Odloženo bude zahájení provozu sezonních vlakových linek včetně dětského výletního vlaku Cyklohráček. Prozatím nevyjede ani brdský Cyklobus.

Naopak podle plánu bude zahájen v sobotu 28. března provoz všech sezonních pražských přívozů linek P3, P4, P5, P6 a P7.

V hlavním městě platí letní jízdní řády u metra a tramvají, prodlouženy byly intervaly nočních spojů a zkrácen provoz vybraných denních linek tramvají a autobusů do 22:30 hodin. Zrušeny byly víkendové noční příměstské vlaky, takzvané party vlaky, které vyjížděly v 02:30 z hlavního nádraží. Mimo provoz jsou i nostalgická tramvajová linka 23 a lanovka na Petřín.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 1. června 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď