V Praze jsou unikátní drahokamy tanzanity, včetně "Malé hvězdy Meru"

foto Drahokamy nazvané tanzanity podle svého naleziště, východoafrické Tanzanie, byly představeny 9. listopadu v Praze na tiskové konferenci společnosti Diamonds International Corporation (DIC) k chystané diamantové výstavě. Tanzanity jsou poprvé vystaveny v České republice.

Praha - Unikátní expozice tanzanitů a šperků z tohoto vzácného drahokamu je od 9. do 14. listopadu k vidění na prodejní výstavě v Praze. Její návštěvníci si na ní mohou prohlédnout například jeden z největších opracovaných tanzanitů na světě (o velikosti 200 karátů), nebo nejvzácnější drahokam tanzanitu s nevyčíslitelnou hodnotou, tzv. Malou hvězdu Meru. Výstavu organizuje česká společnost Diamonds International Corporation (DIC).

Drahokam tanzanit s nevyčíslitelnou hodnotou, tzv. Malá hvězda Meru. Pro návštěvníky jsou přichystány také kameny v až sedmi formách surové podoby s přirozenou modrou barvou. Velkým lákadlem jsou také desítky luxusních šperků té nejvyšší kvality. Vyrobeny byly speciálně právě pro tuto výstavu a je možné si je rovněž zakoupit. Celková hodnota vystavovaných kamenů je 16 milionů korun.

Drahokamy nazvané tanzanity podle svého naleziště, východoafrické Tanzanie, byly představeny 9. listopadu v Praze na tiskové konferenci společnosti Diamonds International Corporation (DIC) k chystané diamantové výstavě. Tanzanity jsou poprvé vystaveny v České republice. Tanzanit je velmi vzácný drahokam s výraznou modrou barvou a s jejími odstíny. Nachází se pouze ve východní Africe na úpatí hory Kilimandžáro. Podle země objevu dostal svůj název. Kámen byl objeven v roce 1967 masajským pastevcem. Kvůli omezené těžbě a limitovanému množství je tanzanit znám také jako "drahokam 20. století."

Luxusní šperk s drahokamem tanzanitem uprostřed. Diamantovou výstavu můžete navštívit v showroomu DIC, na adrese Široká 15, Praha 1 – Josefov. Otevřena je pro veřejnost denně od 9. do 14. listopadu 2016 od 10:30 do 19:00. Více informací na http://www.dicholding.com/.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je čtvrtek 17. ledna 2019

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď