V Praze i ve středních Čechách platí zákaz rozdělávání ohňů v lesích

foto Ohniště - táborový oheň - ilustrační foto.

Praha - V Praze i ve středních Čechách je ode dneška zakázáno rozdělávat oheň v lesích a místech se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru. Kromě rozdělávání ohně je na rizikových místech magistrátním nařízením zakázáno i kouření, používání pyrotechniky, lampionů či jízda parních lokomotiv. Zákaz platí do odvolání výstrahy meteorologů. Informoval o tom dnes pražský magistrát s odkazem na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Omezení ve středních Čechách platí do odvolání aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu, uvedla dnes Helena Frintová z krajského úřadu.

Za riziková místa se považují lesy do vzdálenosti 50 metrů od jejich okraje a také všechny parky, lesoparky a zahrady, kde se nachází porost umožňující vznik a šíření požáru. Patří sem i okruh 50 metrů od skladů sena nebo slámy. Zároveň se nesmí voda ze zdroje pro hašení požárů spotřebovávat k jiným účelům než k hašení.

Meteorologové dnes uvedli, že kvůli dlouhotrvajícímu suchu v Česku vzrostlo nebezpečí požárů. Vysoké riziko je i v Ústeckém kraji a na Českolipsku. Lidé by neměli v přírodě rozdělávat oheň či vypalovat trávu, mají se řídit místními vyhláškami a vydanými zákazy.

Naposledy byl zákaz rozdělávání ohňů v Praze vyhlášen letos na konci dubna, kdy se pálily čarodějnice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 5:00 5°C

Celá předpověď