V Praze dnes skončil festival fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů

foto V Praze začal 15. října 2021 druhý ročník tuzemského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con.

Praha - V Praze dnes skončil druhý ročník festivalu Comic-Con Prague, který se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy v žánru sci-fi, fantasy a hororu. Třídenní festival nabídl mimo jiné setkání se zahraničními herci a tvůrci známých sci-fi a fantasy filmů či seriálů. Tyto akce byly podle pořadatelů u účastníků, kterých na festival dorazilo celkem 18.500, nejpopulárnější. Třetí ročník Comic-Conu se uskuteční od 18. do 20. února 2022, oznámili dnes organizátoři.

Fotogalerie

Festivalu Comic-Con Prague se účastnili zejména v sobotu takzvaní cosplayeři, kteří svou lásku k oblíbeným fantasy hrdinům vyjadřují nejen skrze kostýmy, a předvádějí tak svou zručnost, ale i prostřednictvím hereckého talentu. "Jejich počet převýšil naše očekávání," uvedli v dnešním hodnocení zástupci pořadatelů.

Účastníci mohli také změřit síly ve stolních hrách, poslechnout si přednášky nejen o sci-fi a fantasy nebo se zúčastnit některých workshopů. Za úspěšný označili organizátoři také projekt FutureCity, který zájemce pomocí virtuální reality přenesl do Prahy v době blízké budoucnosti. Účastníci virtuální cesty se ocitli v metropoli čistší, tišší a také zelenější. Do projektu se zapojilo několik městských firem, diváci mohli navštívit mimo jiné dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod.

Comic-Con Prague vychází ze zahraničního konceptu, který má za sebou půlstoletou historii. První taková akce se konala v USA v roce 1970. Na první ročník tuzemského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih dorazilo loni do pražského O2 universum 23.000 návštěvníků.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 1. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 4°C

Celá předpověď