V Praze a v Ostravě vystoupí v říjnu houslistka Vanessa Mae

foto Houslistka Vanessa Mae vystoupila za doprovodu vlastní skupiny, ale také českých hudebníků z Bohemian Symphony Orchestra Prague 13. května 2016 v brněnské hale Rondo.

Praha - Populární houslistka Vanessa Mae se po třech letech vrátí před české publikum. To nejlepší ze své kariéry předvede 17. října v pražské O2 areně a o dva dny dříve v ostravské hale. Vystoupí s kapelou a doprovodí ji i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů. ČTK o tom za organizátory informoval Roman Helcl.

"Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky," uvedla Vanessa Mae. Drobná exotická kráska přelétává mezi klasikou a popem a z hudebních stylů si těžkou hlavu nedělá. Svou popovou interpretací vážné hudby oslovuje miliony fanoušků a popuzuje konzervativní zastánce staré dobré klasiky.

Své první album nahrála v 11 letech a stala se nejmladší studentkou londýnské Královské hudební akademie. Jako talentovaná houslistka vystupovala s prestižními orchestry a nahrávala klasiku. Světovou proslulost jí zajistila popově laděná alba. Průlom znamenala deska The Violin Player z roku 1995. Mae už prodala přes deset milionů desek ve více než 100 zemích.

Českým divákům se naposledy singapurská rodačka s britským pasem představila v květnu 2016 v brněnské hale Rondo, O2 arenu v Praze nadchla společně s tenorem Josém Carrerasem před pěti lety a Ostravar Arénu vyprodala v roce 2010.

Vstupenky na pražský koncert budou v předprodeji v síti Ticketportal od 12. března, lístky na koncert v Ostravě jsou v síti TicketLIVE v prodeji ode dneška.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 11:00 23°C

Celá předpověď