V pořadu Pomozte dětem zazní nová verze hitu Můj čas ze seriálu Sanitka

foto Koncert Hany Zagorové ve velkém sále pražské Lucerny (na archivním snímku).

Praha - V pořadu České televize (ČT) Pomozte dětem, který je součástí charitativní sbírky, zazní nová verze hitu Můj čas ze seriálu Sanitka. Na benefičním večeru vedle Hany Zagorové vystoupí Aneta Langerová, Ondřej Ruml, Jiří Pavlica s Hradišťanem, skupina Monkey Business, operní sbor Divadla J. K. Tyla v Plzni nebo Ondřej Brousek s Ondřejem G. Brzobohatým. Sbírka podpoří 30 vybraných organizací, které pomáhají znevýhodněným a ohroženým dětem. V loňském ročníku se sešlo 12,5 milionu korun. ČTK o tom informovala mluvčí ČT Karolína Blinková.

"Pomáhat lidem, a zvláště dětem, můžeme celý rok, není potřeba čekat na nějakou speciální příležitost. Žádosti o spojení s charitativními projekty mi chodí poměrně často, ale pokud to je skutečná pomoc skutečným potřebným, ráda se zapojím," uvedla Zagorová, která jako své hosty představí Stanislava Hložka a Petra Kotvalda.Trio Zagorová, Hložek a Kotvald se po letech sešlo ve studiu a nově nazpívalo jejich hit Můj čas, který vznikl v roce 1983 pro seriál Sanitka. Hudbu napsali bratři Petr a Pavel Ormovi, text složil Zdeněk Borovec. Píseň byla použita v závěrečných titulcích seriálu Jiřího Adamce Sanitka, který měl premiéru v roce 1984. Filip Renč skladbu použil i v pokračování seriálu v roce 2013.

"Můj čas je přesně ten příklad, jak se člověk ve studiu plete. Někdy natočíte písničku a myslíte si, jak bude úspěšná a není. A pak nahráváte písničku pod titulky, ke které zprvu nemáte ani moc vztah, a ona žije už s několikátou generací," podotkl Kotvald.

S maskotem veřejné charitativní sbírky Pomozte dětem, žlutým kuřetem s plovacím kruhem, se diváci setkávají už 23 let. Charitativním večerem 5. dubna diváky provedou Matouš Ruml a Marek Němec. Po celé Velikonoční pondělí diváci uvidí v denních studiích s moderátorkou Alenou Zárybnickou aktuální stav sbírky a dozví se zajímavosti ze zákulisí pořadu. Přispívat lze na speciální lince call centra. "Chceme, aby si dárci hovor užili a mohli si chvíli povídat se zajímavými osobnostmi, jako je spisovatelka Alena Mornštajnová, horolezec Radek Jaroš, cukrář Josef Maršálek, herci Simona Stašová a Marek Adamczyk nebo snowboardistka Eva Samková. Přispívat lze také prostřednictvím dárcovských SMS nebo darem na účet," sdělila kreativní producentka Veronika Slámová.

Sbírka, která je společným projektem ČT a Nadace rozvoje občanské společnost (NROS), od svého vzniku v roce 1998 pomohla více než dvěma stům tisícům znevýhodněných a ohrožených dětí částkou převyšující 255 milionů korun. V loňském 22. ročníku se sešlo 12,5 milionu korun, což je nejvíce od roku 2011. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se benefice neuskutečnila ani v jednom studiu, ale prostřednictvím pořadu složeného z koncertů natočených v soukromí známých osobností české hudební scény.

Cílem sbírky je vytvářet rovnocenné příležitosti pro všechny děti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Více informací se nachází na webu www.pomoztedetem.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 11:00 14°C

Celá předpověď