V Polívkově divadle vznikl další kabaret, premiéra bude on-line

foto Ilustrační foto - Herečka Anna Polívková.

Brno - Humor, pantomima a improvizace jsou základní složky Re:kabaretu brněnského Divadla Bolka Polívky, jehož další díl vznikl i v podmínkách koronavirové pandemie. Diváci ale představení Re:kabaret Re:start zhlédnou jen prostřednictvím internetu. On-line premiéra bude ve čtvrtek od 19:00, informoval ČTK Michal Adamík z divadla.

K tématům jednotlivých skečů nového dílu patří rekvalifikace, resuscitace nebo předsevzetí. Dramaturgicky a režijně připravují Re:kabaret Hana Mikolášková a Matěj Randár.

"Hrát o životních změnách je nabíledni. Situace kolem pandemie přímo vybízí k narušení rutiny a vykročení novým směrem," uvedl Randár. Ve skečích účinkují umělci, kteří s Divadlem Bolka Polívky dlouhodobě spolupracují, například Pavol Seriš, Miroslav Sýkora, Mariana Chmelařová, Michal Chovanec a Ondřej Klíč. Zvláštním hostem bude principálova dcera Anna Polívková.

Divadelníci budou v den premiéry vysílat přes TV Naživo, Facebook a YouTube. Dobrovolnou vstupenku lze zakoupit přes síť GoOut.

"On-line verze bude mít 60 minut. Pevně ale věříme, že k 'plnotučné' devadesátiminutové podobě představení budeme moci diváky pozvat do divadla nejpozději příští rok, kdy Re:start plánujeme uvést ke Dnu klaunů 1. dubna," uvedl ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 1:00 3°C

Celá předpověď