V Plzni začal devátý Metalfest, hvězdou jsou Nightwish

foto V Plzni začal 1. června 2018 devátý ročník festivalu Metalfest Open Air.

Plzeň - V přírodním amfiteátru v Plzni - Lochotíně v sousedství zoologické zahrady začal dnes devátý ročník festivalu Metalfest. Hlavními hvězdami festivalu, který trvá do nedělní noci, jsou dnes finští Nightwish, v sobotu německá heavymetalová skupina Accept a v neděli finské uskupení Apocalyptica, řekl dnes ČTK hlavní pořadatel festivalu Jiří Daron. V letošním roce očekává na festivalu rekordní návštěvnost.

"Nightwish přijeli oslavit 25 let na hudební scéně se svým albem Decades, což jej výběrovka těch největších hitů. Přijeli s největší produkcí, jakou kdy měli. Čítá to dva kamiony," řekl Daron. Nightwish už v Plzni hráli. Letos spojili svou návštěvu i s křestem velblouda v zoologické zahradě.

Metalfet je každoročně partnerem jednoho zvířete v zoo. Své kmotřence tu tak má americký zpěvák Alice Cooper, Accept či švédská kapela HammerFall. Nightwish se dnes stali kmotry velbloudice Josefíny, pro kterou vybrali nové jméno Emppu. "Je to jméno s příběhem. Rozhodli jsme se poctít velblouda tímto jménem pro jeho výjimečnou schopnost nalít se obrovským množstvím tekutiny a udržet ji a i několik dní nejíst," řekl ČTK baskytarista Marco Hietala.

Hlavní hvězdou sobotního programu bude Accept, která už tři dny v Plzni zkouší v jednom klubu. "Dávají v Plzni dohromady své letní vystoupení a strašně se těší. Na Metalfestu jsou už potřetí," řekl Daron. Festival uzavře v neděli v noci Apocalyptica se svým projektem Plays Metallica by Four Cellos, který kapelu před více než 20 lety proslavil.

Festival se odehrává v lochotínském amfiteátru. Účastníci mohou stanovat na přilehlých loukách. "Jsme blízko vyprodání. Je to historicky největší návštěva, jako kdy Metalfest měl, bude se to blížit 15.000 lidí," dodal Daron. Festival nabízí 37 hodin hudby, vystoupí tři desítky kapel z několika zemí. Česko zastupují kapely Dymytry či Sebastien.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď