V Pavlově otevřeli archeostezku krajinou lovců mamutů

foto Nová archeostezka mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi byla slavnostně otevřena 14. června 2019 u Archeoparku v Pavlově na Břeclavsku.

Pavlov (Břeclavsko) - Nová archeostezka s pěti informačními panely spojuje Archeopark Pavlov a Dolní Věstonice. Návštěvníky provede po nejvýznamnějších lokalitách kultury lovců mamutů. Stezku dnes slavnostně otevřeli zástupci Archeologického ústavu Akademie věd a Regionálního muzea v Mikulově.

"Stezka je dlouhá asi 3,5 kilometru a vzhledem k tomu, že vede pod Pálavskými vrchy, je třeba počítat s určitým převýšením. Cyklisté na stezku nesmí, protože se nachází v CHKO Pálava," upozornila kurátorka a správkyně Archeoparku Pavlov Zuzana Havlická. Stezka je podle ní dobře sjízdná s dětským kočárkem.

Pět dvojjazyčných informačních panelů, které jsou umístěné tak, aby nezakrývaly výhled na okolní krajinu, popisuje dějiny archeologického výzkumu pod Pálavou a hlavní nálezy z oblasti, mimo jiné i slavnou Věstonickou venuši.

"Letos bude stezka ve zkušebním provozu, uvidíme, jaký o ni bude zájem a jak na ni budou reagovat lidé. Do budoucna uvažujeme o možnosti projít stezku v doprovodu průvodce," uvedla Havlická.

Stezka má plynule navazovat na expozici Archeoparku a poskytnout lidem představu o prostoru, kde lovci mamutů žili.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 16. září 2019

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď