V Paříži zahynul mladík po nehodě na elektrické koloběžce

foto Cyklisté na nábřeží řeky Seiny v Paříži. Ilustrační foto.

Paříž - V Paříži v noci na dnešek zahynul 25letý muž převezený do nemocnice poté, co se při jízdě na elektrické koloběžce srazil s nákladním vozidlem. Informovala o tom agentura AFP. Úřady francouzské metropole se provoz elektrických koloběžek po jejich prudkém nástupu snaží regulovat, podle médií představuje pondělní incident první smrtelnou nehodu uživatele nového dopravního prostředku.

Mladík se s nákladním vozem srazil krátce po desáté večer v 18. pařížském obvodu. Podle zdroje agentury AFP nedal přednost zprava. Při transportu do nemocnice mu selhávalo srdce a dýchání a lékařům už se jej nepodařilo zachránit.

Web společnosti France Info i agentura AP uvádí, že to bylo poprvé, co se někdo v Paříži na elektrické koloběžce zabil. V dubnu nepřežil srážku s uživatelem tohoto módního dopravního prostředku postarší chodec. V květnu francouzská média informovala o dalších dvou kolizích jezdců s chodci.

Podle oficiální statistiky je ve francouzském hlavním městě v provozu asi 20.000 elektrických koloběžek, média ale hovoří až o dvojnásobku. Pařížská starostka Anne Hidalgová minulý týden ve snaze "skoncovat s anarchií" představila sadu opatření, která začnou platit příští měsíc.

Koloběžky bude nově možné zanechat pouze na parkovacích místech, která budou sdílet s auty a motorkami. Radnice bude rovněž po provozovatelích chtít, aby omezili maximální rychlost koloběžek z 25 kilometrů v hodině na 20 kilometrů v hodině a na osm kilometrů v hodině v pěších zónách. Podle již platných pravidel koloběžky nesmějí jezdit po chodnících.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď