V Paříži a Eugene letos mítinky Diamantové ligy nebudou

foto Francouzský tyčkař Valentin Lavillenie při závodu Diamantové ligy v Paříži.

Monte Carlo - Atletická Diamantová liga kvůli pokračujícím omezením způsobenými šířením koronaviru znovu mění kalendář. Pro letošek byly zrušeny mítinky v Paříži a Eugene. V plánovaném srpnovém termínu se nebude moci uskutečnit ani závod v britském Gatesheadu, který byl zatím odložen na 12. září. Nadále platí, že by se měla Diamantová liga naplno rozběhnout 14. srpna v Monaku.

Vzhledem k mimořádným okolnostem, jako je omezené cestování a odlišné podmínky pro pořádání sportovních akcí v různých zemích světa, letos nebude Diamantová liga uceleným seriálem s finálovým mítinkem, ale sérií nezávislých jednorázových akcí.

Francouzská metropole Paříž chtěla jednu z nich uvítat 6. září, ale po posledních vyjádřeních vlády směrem k organizátorům velkých akcí pořadatelé mítinku usoudili, že se toho raději vzdají. Paříž tak přišla o druhý atletický svátek, už dříve bylo zrušeno mistrovství Evropy naplánované na konec srpna.

Nadále vážná zůstává situace ve Spojených státech amerických, což dopadlo i na mítink v Eugene naplánovaný na 4. října. Představitelé státu Oregon se nechali slyšet, že hromadné akce včetně těch sportovních budou zakázané minimálně do konce září. Pořadatelé navíc očekávají, že budou pokračovat omezení v cestování, takže mítink odvolali. Generálka na MS 2022 se na zrekonstruovaném stadionu Hayward Field uskuteční příští rok.

V Británii není reálné uspořádat velký mítink minimálně po dobu prázdninových měsíců, takže se Gateshead musel vzdát plánovaného termínu 16. srpna. Organizátoři zatím jako možnou náhradu stanovili 12. září, ale i to bude záviset na aktuálních restrikcích britské vlády.

Vzhledem k nejistému vývoji situace organizátoři Diamantové ligy stále prezentují termínovou listinu jako předběžnou. Před oficiálním začátkem v Monaku jsou v ní dva exhibiční mítinky. Prvním byly na začátku června Impossible Games v Oslu, tím druhým budou 9. července Inspiration Games v Curychu. Jako exhibiční je označen i závod v Lausanne naplánovaný na 2. září.

Prozatímní kalendář Diamantové ligy:

9. července: Curych (Inspiration Games - exhibiční mítink), 14. srpna: Monako, 23. srpna: Stockholm, 2. září: Lausanne (exhibiční mítink), 4. září: Brusel, 12. září: Gateshead (bude potvrzeno později), 17. září: Řím, 19. září: Šanghaj, 4. října: Eugene, 9. října: Dauhá, 17. října: Čína (město bude oznámeno později).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 5. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď