V Orlických horách shořela hala se senem, škoda šest milionů Kč

foto Hasiči zasahovali 17. října 2020 u požáru betonové skladovací haly se senem v Bartošovicích v Orlických horách. Oheň způsobil škodu za asi šest milionů korun.

Bartošovice v Orlických horách (Rychnovsko) - Škodu za asi šest milionů korun způsobil dnešní požár betonové skladovací haly se senem v Bartošovicích v Orlických horách. Hala vzplála před polednem, kolem 13:00 se hasičům podařilo oheň lokalizovat. Příčinu ohně hasiči vyšetřují. Při zásahu byl lehce zraněn jeden z dobrovolných hasičů, zdravotničtí záchranáři jej ale ošetřovat nemuseli. Seno v hale o rozměrech 50 krát 20 metrů nechali hasiči kontrolovaně vyhořet. ČTK to řekla mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Götzová.

Oheň podle hasičů zasáhl asi 2800 balíků sena. Hasiči na začátku požáru vyhlásili třetí nejvyšší stupeň požárního poplachu ze čtyřstupňové škály a na místo vyslali pět jednotek z Královéhradeckého kraje a čtyři jednotky z Pardubického kraje. Na pomoc jim přijely i dvě jednotky hasičů z Polska se dvěma cisternami. Bartošovice leží na východní straně Orlických hor na hranici s Polskem.

"Hala byla zasažena požárem v plném rozsahu. Nasazeno bylo celkem deset vodních proudů a jedna lafeta," uvedla mluvčí. Hasiči se především snažili, aby se oheň z haly nerozšířil na okolní objekty. Stropy haly se postupně propadly.

Po 13:00 hasiči oznámili, že by rozšíření ohně mimo halu již hrozit nemělo. Pro dopravu vody k hašení zřídili čerpací stanoviště na nedalekém potoce. Od 15:00 hasiči začali postupně jednotky z místa požáru stahovat.

U obdobného požáru plechové skladovací haly se senem a slámou zasahovali hasiči 30. září v zemědělském areálu u obce Suchý Důl na Náchodsku. Odhadovaná škoda je asi devět milionů korun. Příčinu tohoto požáru hasiči stále vyšetřují.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 17:00 17°C

Celá předpověď